Asferico Concorso 2020

To wielki zaszczyt móc znaleźć się w gronie uznanych fotografów z całego świata.
W XIV Międzynarodowym Konkursie Fotografii Przyrody (XIV International Nature Photography Competition) Asferico 2020 zdjęcie „Mały las w wielkim lesie” (Piccola foresta nella grande foresta / A small forest in a big one), zostało wyróżnione (highly commended ) w kategorii „Rośliny i grzyby”. Zdjęcie zostało wybrane spośród ponad 18 000 zgłoszonych na konkurs.
Zapraszam do zapoznania się z całą galerią nagrodzonych i wyróżnionych prac: 2020 Results – Asferico Concorso na stronie organizatora.

„Mały las w wielkim lesie”
Asferico 2020 – highly commended

Skrzypy leśne (Equisetum sylvaticum) wiosną 2019.
Ale jak była historia tego zdjęcia?
Chciałoby się rzec – banalna. Ale to w sumie normalne, że najlepsze zdjęcia często powstają poniekąd „przy okazji”. Tak było i tym razem…

Ostatnie dni kwietnia to dla mnie zazwyczaj jedne z najlepszych dni na wiosenne zdjęcia. Zieleń jeszcze młoda, świeża, ale gra już pełną parą.

Świt spędziłam w puszczy i to nie byle jakiej: najwspanialszej, prastarej Puszczy Białowieskiej. Podziwiałam powalone drzewa, wykroty, łapałam w obiektyw światło przedzierające się przez młode listki grabów. Było pięknie jak tylko może być wiosną o poranku w środku lasu. Pięknie, ale mało fotogenicznie. Trudno złapać w kadr magię takiego miejsca.

Wracałam do domu z poczuciem przegranej… i wtedy w Puszczy „zaskrzypiało”: moją uwagę przykuły małe światełka koło leśnej ścieżki. Kropelki na młodych skrzypach. Padłam przed nimi na glebę ze swoim ulubionym teleobiektywem Canon EF 100-400 f/4-5.6 II i „z butami” weszłam w zaczarowany świat mikro-puszczy.


proponowane

Islandia w kolorze blue

Biel nie zawsze jest biała… Kiedy trwa magiczna „blue hour” – świat staje się nierealnie błękitny, a biel śniegu i…

więcej