W Bieszczadach zawiało na biało

Całą drogę padał deszcz. Wilgotno-smutny krajobraz nie zdradzał, że z każdym kilometrem bliżej było do zimy.

A jednak – w Bieszczadach już na nas czekała – zimna, piękna… i bardzo zawiana. Zwłaszcza pierwszego dnia.

Kolejne noce przyniosły jeszcze więcej bieli, która otuliła świat głęboką warstwą śnieżnego puchu. Rakiety śnieżne grzęzły w nim głęboko. Nigdy tak długo nie wchodziłam na Połoninę Caryńską…

Ostatni świt przywitałam na Połoninie Wetlińskiej. Ścieżka wydeptana dzień wcześniej okazała się łatwa do pokonania nawet w zwykłych raczkach. Kolejny raz odczułam względność czasu i odległości…

W dali ukazały się majestatyczne Tatry.

Zimowe Bieszczady zawiało na biało …i to było na tyle z mojej polskiej zimy w tym roku.

proponowane

Krajobraz – warsztaty

Co to jest dobre zdjęcie? O czym musimy pamiętać „polując” na wyjątkowe kadry? Jak fotografować krajobraz, by nie wyszedł banał? Gdzie szukać najciekawszych kadrów? O jakiej porze dnia i roku mamy szanse na najlepsze plenery? Jaki sprzęt fotograficzny jest konieczny a jaki bardzo przydatny? Jakie są pomocne aplikacje dla fotografa krajobrazu? Na te i inne…

więcej

Karkonoskie wodospady zimą

Coś pomiędzy jesienią, a zimą – gdzieniegdzie kolory liści, gdzieniegdzie koronki z lodu. Grudzień w Karkonoszach. Dwa wodospady – Szklarki i Podgórnej. Wodospad Szklarki Parking nie nastraja optymistycznie: niemały, ale trudno znaleźć wolne miejsce. Wokoło stragany z pamiątkami. O obcowaniu w ciszy sam na sam z dziką przyrodą można tutaj zapomnieć. Tak samo zdjęcia na…

więcej

Białowieskie skarby zimą

Minął grudzień, styczeń, luty… nadzieja na prawdziwą zimę upadła. I wtedy powiało.Wyżowe powietrze wprost znad Syberii przyniosło mróz, słońce oraz nadzieję na choć kilka w tym sezonie naprawdę pięknych zimowych dni… Puszcza Białowieska obsypana świeżym śniegiem skrzącym się w blasku promieni wyglądała bajkowo. W taki oto klimat wpisała się sóweczka – najmniejsza z europejskich sów.…

więcej

Barwy wiosny

Po długiej zimie nic tak nie cieszy jak one – pierwsze oznaki nowego życia rozsypane w uśpionym krajobrazie… Z początku jest ich niewiele – śnieżyce wiosenne oraz śnieżyczki przebiśnieg niecierpliwie przebijają się przez ustępującą warstwę śniegu. Śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis)Śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis)Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum)Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum) Krokusy (szafran spiski) również nie czekając…

więcej