BioPhotoContest 2021

„Mud Mask”
BioPhotoContest 2020 – highly commended

Kolejne bardzo miłe wyróżnienie, tym razem we włoskim konkursie BioPhotoContest.
I miejsce w kategorii kompozycja i forma w kategorii „Biosfera rzek, jezior i lagun”.

cała galeria wspaniałych nagrodzonych i wyróżnionych prac jest do obejrzenia pod linkiem: BioPhotoContest | fotogalleria delle immagini vincitrici e finaliste 2021.


Atrakcyjne błoto, czyli co warto fotografować na Islandii?

Czy błoto może być atrakcyjne? Czy warto je fotografować? Jak widać – czasami tak.
Tak było i tym razem.
Ale też sami przyznacie, że nie często napotkane błotne kałuże przybierają tak piękne kształty…

Islandia północna. Droga z wodospadu Dettifoss (zachodni brzeg) w kierunku niedalekiego Selfoss biegnie wzdłuż bardzo efektownego bazaltowego kanionu, którym wartko płynie rzeka  Jökulsá á Fjöllum. Dettifoss to największy wodospad w Europie, jeśli weźmie się pod uwagę ilość wody przepływającej tu w ciągu minuty. I czuć tę moc! Unosi się nad nim wieczna mgiełka widoczna nawet z daleka. Ta mgiełka nawadnia okolicę tworząc wieczne kałuże. Woda, wiatr i błoto na skalnym płaskowyżu daje pole do popisu dla tych, którzy pomiędzy fotografowaniem słynnych wodospadów szukają czegoś jeszcze. A warto szukać. Bo Islandia oferuje ciekawe motywy na każdym kroku. I niekoniecznie są to obiekty z listy „must see”, obfotografowywane każdego dnia przez setki turystów z całego świata.

Zdjęcia na konkurs – nietypowe motywy

Jak wynika chociażby z tego nagrodzonego zdjęcia – warto szukać nietypowych motywów. Nawet jeśli jesteśmy w bardzo „typowych” miejscach. Oczywiście najpierw możemy ucieszyć się pięknem odwiedzanego miejsca, zrobić jak najlepsze kadry, a potem rozejrzeć się uważnie na boki. Moje doświadczenie pokazuje, że często właśnie wtedy stajemy się najbardziej kreatywni, twórczy i powstają najciekawsze prace, które mogą powalczyć w konkursach.


proponowane

BioPhotoContest 2021

„Mud Mask”BioPhotoContest 2020 – highly commended Kolejne bardzo miłe wyróżnienie, tym razem we włoskim konkursie BioPhotoContest. I miejsce w kategorii…

więcej

Biało-kolorowe Góry Stołowe

Październik, tradycyjnie najlepszy miesiąc do łapania „złotej polskiej jesieni” w tym roku nie dopisał. Po wielu dniach brzydkiej pogody, kiedy…

więcej

Tagi: