BioPhotoContest 2021

„Mud Mask”
BioPhotoContest 2020 – highly commended

Kolejne bardzo miłe wyróżnienie, tym razem we włoskim konkursie BioPhotoContest.
I miejsce w kategorii kompozycja i forma w kategorii „Biosfera rzek, jezior i lagun”.

cała galeria wspaniałych nagrodzonych i wyróżnionych prac jest do obejrzenia pod linkiem: BioPhotoContest | fotogalleria delle immagini vincitrici e finaliste 2021.


Atrakcyjne błoto, czyli co warto fotografować na Islandii?

Czy błoto może być atrakcyjne? Czy warto je fotografować? Jak widać – czasami tak.
Tak było i tym razem.
Ale też sami przyznacie, że nie często napotkane błotne kałuże przybierają tak piękne kształty…

Islandia północna. Droga z wodospadu Dettifoss (zachodni brzeg) w kierunku niedalekiego Selfoss biegnie wzdłuż bardzo efektownego bazaltowego kanionu, którym wartko płynie rzeka  Jökulsá á Fjöllum. Dettifoss to największy wodospad w Europie, jeśli weźmie się pod uwagę ilość wody przepływającej tu w ciągu minuty. I czuć tę moc! Unosi się nad nim wieczna mgiełka widoczna nawet z daleka. Ta mgiełka nawadnia okolicę tworząc wieczne kałuże. Woda, wiatr i błoto na skalnym płaskowyżu daje pole do popisu dla tych, którzy pomiędzy fotografowaniem słynnych wodospadów szukają czegoś jeszcze. A warto szukać. Bo Islandia oferuje ciekawe motywy na każdym kroku. I niekoniecznie są to obiekty z listy „must see”, obfotografowywane każdego dnia przez setki turystów z całego świata.

Zdjęcia na konkurs – nietypowe motywy

Jak wynika chociażby z tego nagrodzonego zdjęcia – warto szukać nietypowych motywów. Nawet jeśli jesteśmy w bardzo „typowych” miejscach. Oczywiście najpierw możemy ucieszyć się pięknem odwiedzanego miejsca, zrobić jak najlepsze kadry, a potem rozejrzeć się uważnie na boki. Moje doświadczenie pokazuje, że często właśnie wtedy stajemy się najbardziej kreatywni, twórczy i powstają najciekawsze prace, które mogą powalczyć w konkursach.


proponowane

Wystawa „Barwy krajobrazu”

Zapraszam do podejrzenia mojej indywidualnej wystawy fotografii ukazującej piękno krajobrazów Polski (33 prace) oraz Islandii (12 prac). Łącznie są to…

więcej

Karkonoskie wodospady zimą

Coś pomiędzy jesienią, a zimą – gdzieniegdzie kolory liści, gdzieniegdzie koronki z lodu. Grudzień w Karkonoszach. Dwa wodospady – Szklarki…

więcej

Tagi: