100 lat ochrony Puszczy Białowieskiej – wystawa

Bioróżnorodność Puszczy Białowieskiej

Ile daje prawdziwa ochrona przyrody można zaobserwować w Rezerwacie Ścisłym. Tam, już od stu lat prowadzona jest świadoma ochrona, dzięki czemu stał się mekką naukowców z całej Europy, a nawet i całego Świata. W tym wypadku ochrona polega przede wszystkim na jak najmniejszej ingerencji człowieka w zjawiska zachodzące w lesie. Puszcza może żyć własnym życiem, a nie według „jedynie słusznych” wytycznych o lasach i gospodarce leśnej. Szkoda tylko, że na tak małym obszarze. Reszta Puszczy czeka na swój czas. Może 100-lecie jest właśnie tym czasem, by cała Puszcza stała się Parkiem Narodowym? #CPPN

Wystawa w Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego – „100 lat ochrony przyrody dla przyszłych pokoleń. Białowieski Park Narodowy i Puszcza Białowieska oczyma fotografów przyrody”

22 maja odbył się wernisaż wystawy zorganizowanej wspólnie przez Białowieski Park Narodowy (kustoszem wystawy była Ewa Moroz-Keczyńska) oraz Okręg Podlaski Związku Polskich Fotografów Przyrody. W wystawie wzięło aż 15 fotografów prezentując łącznie aż 49 prac wielkości 100×70 cm. Zamysłem organizatora było ukazanie niezwykłego bogactwa siedlisk, wielkiej bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej. Wystawa, oprócz waloru artystycznego, ma walor edukacyjny, który moim zdaniem jest w tym wypadku niezwykle istotny. Dlatego warto poświecić trochę czasu, by uważnie poczytać sobie opisy do każdego zdjęcia.

Wystawa czynna do 22 września 2021.

Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego,

Park Pałacowy 11, Białowieża
pon. – pt. 9:00-16:00;
sob.-niedz. 9:00-17:00)

Poniżej prace mojego autorstwa zaprezentowane na wystawie w Białowieży


proponowane

Program Canon Leaders

Od lat pracuję (jeśli pasję fotografowania można nazwać pracą) na sprzęcie Canona. Cenię ich aparaty, które działają jak dobry samochód…

więcej

Balonowa perspektywa

Chęciny – zamek widziany z lotu ptaka Kto z nas nie marzył o lataniu balonem? Ja nieraz. Najbardziej nad rozlewiskami…

więcej

Karkonoskie wodospady zimą

Coś pomiędzy jesienią, a zimą – gdzieniegdzie kolory liści, gdzieniegdzie koronki z lodu. Grudzień w Karkonoszach. Dwa wodospady – Szklarki…

więcej