Lofoty – warsztaty fotograficzne

Lofoty – malowniczy archipelag wysp daleko na północy, za kołem polarnym. To doskonałe miejsce do fotografowania zorzy polarnej, ośnieżonych gór schodzących do morza czy malowniczych wiosek rybackich z suszącymi się „sztokfiszami”.
Norwegia na przełomie lutego i marca, kiedy jeszcze trzyma zima, ale dzień staje się coraz dłuższy – to wspaniały czas, by cieszyć się fotografią zarówno w dzień jak i w nocy.

Zapraszam na warsztaty fotograficzne.

Małe, rybackie wioski, z drewnianymi domkami, które aż do lat 80-tych XX wieku dostępne były jedynie od strony morza, imponujące strome zbocza gór z ostrą granią przykrytą śniegiem, a w nocy – zorza polarna. Dodatkowo bardzo dynamiczna pogoda oraz długo trwająca złota i błękitna godzina. Wszystko to razem powoduje, że Lofoty są po prostu wymarzonym kierunkiem dla fotografów.

24.02.-6.03.2023

możliwy lot z Warszawy do Hartsad/Narwik przez Oslo (Norwegian)


cena za 10 dni szkolenia warsztatowego: 2700.-

Kameralna grupa 3 osobowa

Tak wyjątkowo mała grupa (ja plus 3 uczestników warsztatów), to wygoda podróżowania jednym samochodem (wynajętym na lotnisku suvem). Ale także kameralny nastrój, większa mobilność, mniej osób, które wchodzą Ci w kadr, a przede wszystkim więcej czasu, jaki będę mogła poświęcić każdemu z uczestników – zarówno w terenie, jak i podczas omawiania jego prac.

Szacunkowy koszt wyprawy

2700.- cena za 10 dni szkolenia warsztatowego
(stosunek cena / liczba godzin wyjątkowo korzystna), które dla Was poprowadzę.

Przelot (kupno biletu) i ubezpieczenie turystyczne we własnym zakresie (obecnie cena przelotu linią Norwegian: Warszawa-Harstad/Narwik poniżej 1500.- z bagażem 20kg i dwoma bagażami podręcznymi).

Nocleg, samochód itp. ogarniemy wspólnie i będzie to szacunkowo ok 3500- za cały wyjazd. Wyżywienie we własnym zaresie (można sammeu sobie coś przyrządzić).

O tej porze roku wschód słońca będzie ok 7:30 rano, a zachód po 17:00. Złota godzina trwa tam około półtorej godziny, błękitna – około godziny. Dodatkowo często dynamiczna pogoda powoduje, że i w dzień są świetne warunki do fotografowania. Światło na dalekiej północy jest po prostu niezwykłe i warto je łapać, jak jest. A ponieważ w każdą bezchmurną noc będziemy wypatrywać świateł zorzy – będzie to bardzo intensywny wyjazd. Oczywiście znajdzie się również czas na część teoretyczną oraz omawianie zdjęć zrobionych w terenie.

Po ukończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma
pamiątkowy certyfikat, uprawniający do 10% zniżki
na warsztaty prowadzone przeze mnie na terenie kraju.