Bałtyk – wiosenne warsztaty fotograficzne 2024

Zanim sezon na piasek przepędzi fotografów, zapraszam na wydmy Słowińskiego Parku Narodowego.

Warsztaty fotograficzne w Słowińskim Parku Narodowym

Mała, kameralna grupa 3-4 osobowa.

Małe grupki to kameralny nastrój, większa mobilność, mniejsza ingerencja w dziką przyrodę, a przede wszystkim więcej czasu, jaki mogę poświęcić każdemu z uczestników – zarówno w terenie, jak i podczas omawiania jego prac.

5-8.06.2024

środa, godz. 16:00 – sobota, godz. 10:00

cena za wiosenne warsztaty:
regularna 1350.- / first minute 1250.-*

*cena „first minute” dotyczy zgłoszeń potwierdzonych wpłatą I raty przed dniem 31.01.2024 r.

Nocleg w bezpośrednim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego

Proponuję nocleg w domu nad jeziorem Gardno, we wsi Gardna Wielka

Cena noclegu:
100.- /os. za noc w pokoju 3-os., 130.-/os. za noc w pokoju 1-os.
(kto będzie gdzie spał będzie zależne od ilości pań i panów)
w domu łazienka, kuchnia, pralka, bezpłatny parking na terenie posesji;
Cena noclegu nie jest wliczona w cenę warsztatów, płatne na miejscu.

dojazd, wyżywienie,
bilet wstępu do parku narodowego i ubezpieczenie we własnym zakresie

O tej porze roku zarówno wschód jak i zachód słońca możemy podziwiać stojąc nad brzegiem morza. Ale Słowiński Park to przede wszystkim wydmy, a także unikalna atrakcja w postaci zatopionego lasu sprzed 3000 tysięcy lat.

Większość dnia, jak tylko pogoda pozwoli – spędzimy w terenie, ale będzie również trochę teorii oraz czas na omówienie Waszych zdjęć. Nie gwarantuję, że się wyśpimy, ale z pewnością tych kilka dni spożytkujemy naprawdę efektywnie.

O tej porze roku wschód słońca jest już ok. 4:15 rano, a zachód dopiero ok. 21:25, czekają nas więc długie dni (z przerwą na relaks i drzemkę) i krótkie noce.

Podczas tych warsztatów złapiemy fale wydm i morza:

  • Poszukamy zatopionego lasu sprzed 3000 lat
  • Zdobędziemy słynną Wydmę Łącką i/lub Wydmę Czołpińską
  • Spróbujemy złapać fale oraz zachód słońca na plaży
  • Poszukamy porannych mgieł nad jeziorem Gardno lub Łebsko
  • Będziemy mieć oczy i uszy otwarte, by nie przegapić tego, czym nas jeszcze zechce obdarować Przyroda

Takie plany, ale przyroda lubi zaskakiwać.
Czasami daje w kość, a czasami – nagradza cierpliwość fotografa przyrody, dając o wiele więcej niż mógłby sobie zamarzyć.
Będziemy przygotowani na wszystko i żywo reagowali na to, co nam przyniesie! I uwierzcie – zawsze znajdziemy coś ciekawego!

Po ukończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma

pamiątkowy certyfikat,
uprawniający do 10% zniżki

na kolejne warsztaty prowadzone przeze mnie na terenie kraju.

Nowość! Certyfikat Nature First

Każdy z uczestników, podczas warsztatów, zostanie zapoznany z zasadami odpowiedzialnej fotografii przyrodniczej, co zostanie również potwierdzone odpowiednim zapisem na otrzymanym pamiątkowym certyfikacie.

Teoria, czyli o czym opowiem podczas jesiennych wieczorów

  • o tym, o czym należy pamiętać przy fotografowaniu przyrody (podstawowe ustawienia itp.), praca ze statywem, na długich czasach, wielokrotne ekspozycja itp.
  • pokażę również przydatne aplikacje, których używam jako fotograf przyrody (do poruszania się w terenie i do planowania zdjęć)
  • będzie to też przede wszystkim czas na omówienie wybranych zdjęć wykonanych przez Was podczas pleneru
  • na wybranych przez Was Waszych zdjęciach z pleneru – pokażę podstawy obróbki zdjęć RAW w Lightroomie i przygotowanie zdjęć do druku oraz do publikacji w mediach społecznościowych (jeśli będziesz miał laptop z programem – od razu pod moim okiem będziesz mógł/mogła spróbować własnych sił w tym temacie)

Jeśli macie konkretne tematy, pytania, które chcielibyście bym poruszyła podczas warsztatów – piszcie, postaram się odpowiedzieć.

Rezerwacja:

1. Warunkiem dokonania rezerwacji uczestnictwa w warsztatach jest zapisanie się na listę uczestników (poprzez formularz na stronie), a po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi oraz numeru konta – wpłata I raty w wysokości 450.- w terminie 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia oraz odesłanie (w formie cyfrowej) podpisanego regulaminu warsztatów.

2. Nie wpłacenie I raty w terminie może zostać potraktowane jako rezygnacja z rezerwacji.

3. I rata (450.-) pokrywa przygotowania do warsztatów, m.in. w ramach których jeszcze przed plenerem dostaniecie ankietę dotyczącą sprzętu fotograficznego, który używacie oraz poziomu zaawansowania, oraz listę, która ułatwi Wam spakowanie się na warsztaty.

4. Termin II raty (450.-) to 30.04.2024. Po nim odbędzie się spotkanie on-line na Skype, podczas którego będzie możliwość poznania się w gronie uczestników warsztatów oraz zadawania pytań.

5. Termin III raty (reszta sumy) to 4 dni przed terminem rozpoczęcia warsztatów.

Istnieje możliwość wpłacenia jednorazowo całej sumy we wcześniejszym terminie. Na życzenie, po wcześniejszym zgłoszeniu i przesłaniu danych – wystawiam fakturę (nie VAT).

W przypadku wystąpienia losowych sytuacji w kraju (lock-down, czy inne obostrzenia), względnie z powodu nie skompletowania minimalnej grupy uczestników (3 osoby) – wpłaty zostaną przeniesione na inny, wybrany przez uczestnika, dogodny termin.

Jeśli masz jakieś pytania, coś jest niejasne – pisz lub dzwoń, chętnie pomogę:
[email protected] / +48505371991