Bieszczady – jesienne foto-warsztaty

Bieszczady – góry owiane legendą. I chociaż dzisiaj już nie są tak dzikie i niedostępne jak kiedyś, nadal można spotkać na szlaku odcisk łapy niedźwiedzia, tropy wilka czy rysia. A kiedy wyruszy się z aparatem wczesnym rankiem, można poczuć smak dawnych opowieści.
A zatem – zapraszam Cię na wspólną wędrówkę po górach. Weź aparat i ruszajmy.

13-16.10.2022

czwartek, godz. 16:00 – niedziela, godz. 10:00
cena za warsztaty:
regularna 1200.- / first minute 1100.-

Mała, kameralna grupa 3-4 osobowa.

Małe grupki to kameralny nastrój, większa mobilność, mniejsza ingerencja w dziką przyrodę, a przede wszystkim więcej czasu, jaki mogę poświęcić każdemu z uczestników – zarówno w terenie, jak i podczas omawiania jego prac.

Nocleg w sercu Bieszczad

Proponuję nocleg w kultowym gospodarstwie agroturystycznym „U Prezesa” w Chmielu.

Cena noclegu – 140.- /os. za noc z wyżywieniem: śniadaniem oraz obiadokolacją
(pokój 2-osobowy z łazienką)
Dla zainteresowanych – indywidualna rezerwacja.
Cena noclegu nie jest wliczona w cenę warsztatów

dojazd i ubezpieczenie we własnym zakresie

Bieszczady piękne są zawsze, ale to właśnie druga połowa października uznawana jest za najlepszą porę na plener. Oczywiście przyroda zmienną jest i bywa, że mróz przyjdzie zbyt wcześnie lub odwrotnie – jesień przyjdzie spóźniona. Ale zazwyczaj o tej porze możemy podziwiać góry w najbardziej spektakularnych kolorach, a to za sprawą buczyny, która porasta większość bieszczadzkich stoków.

O tej porze roku wschód słońca jest przed 7 rano, a zachód przed 18:00, czekają nas więc intensywne dni i spokojne, długie wieczory.

Podczas tych warsztatów poczujemy piękno dzikich Bieszczad:

  • Wdrapiemy się na którąś z połonin (Caryńską lub Wetlińską) lub na Bukowe Berdo, by fotografować szerokie widoki
  • Zatrzymamy się w buczynie by fotografować jesienny las
  • Odwiedzimy kilka górskich potoków, wodospadów – będziemy fotografować na długim czasie
  • Podjedziemy doliną górnego Sanu, wzdłuż granicy z Ukrainą, w poszukiwaniu porannych mgieł
  • Poszukamy motywów na fotografię zbliżeniową (close-up) oraz makro. A jak będziemy mieć szczęście może spotkamy salamandrę plamistą?

Takie plany, ale przyroda lubi zaskakiwać.
Czasami daje w kość, a czasami – nagradza cierpliwość fotografa przyrody, dając o wiele więcej niż mógłby sobie zamarzyć.
Będziemy przygotowani na wszystko i żywo reagowali na to, co nam przyniesie! I uwierzcie – zawsze znajdziemy coś ciekawego!

Po ukończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma
pamiątkowy certyfikat, uprawniający do 10% zniżki
na kolejne warsztaty prowadzone przeze mnie na terenie kraju.

Teoria, czyli o czym opowiem podczas jesiennych wieczorów

  • o tym, o czym należy pamiętać przy fotografowaniu przyrody (podstawowe ustawienia itp) – o fotografii lasu, gór, potoków itp.
  • pokażę również przydatne aplikacje, których używam jako fotograf przyrody (do poruszania się w terenie i do planowania zdjęć)
  • będzie to też przede wszystkim czas na omówienie wybranych zdjęć wykonanych przez Was podczas pleneru
  • na wybranych przez Was Waszych zdjęciach z pleneru – pokażę podstawy obróbki zdjęć RAW w Lightroomie i przygotowanie zdjęć do druku oraz do publikacji w mediach społecznościowych (jeśli będziesz miał laptop z programem – od razu pod moim okiem będziesz mógł/mogła spróbować własnych sił w tym temacie)

Jeśli macie konkretne tematy, pytania, które chcielibyście bym poruszyła podczas warsztatów – piszcie, postaram się odpowiedzieć.

Cena „first minute” dotyczy uczestników, którzy zapiszą się i wpłacą zaliczkę do 15.07.2022

Rezerwacja:

1. Warunkiem dokonania rezerwacji uczestnictwa w warsztatach jest zapisanie się na listę uczestników (poprzez formularz na stronie), a po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi oraz numeru konta – wpłata zaliczki w wysokości 400.- w terminie 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

2. Nie wpłacenie zaliczki w terminie może zostać potraktowane jako rezygnacja z rezerwacji.

3. Zaliczka pokrywa przygotowania do pleneru, m.in. w ramach których jeszcze przed plenerem dostaniecie ankietę dotyczącą sprzętu fotograficznego, który używacie oraz poziomu zaawansowania, check-listę, która ułatwi Wam spakowanie się na plener. Odbędzie się również spotkanie on-line na Skype, podczas którego będzie możliwość poznania się w gronie plenerowiczów oraz zadawania pytań.

W przypadku wystąpienia losowych sytuacji w kraju (lock-down, czy inne obostrzenia) czy osobistych, względnie z powodu nie skompletowania minimalnej grupy uczestników (3 osoby) – zaliczka będzie zwrócona lub przeniesiona na inny, wybrany przez uczestnika, dogodny termin.


Reszta sumy (700.- „first minute” lub 800.- cena regularna) do zapłaty w terminie do 4 dni przed rozpoczęciem warsztatów.

Zaliczka w wysokości 400.- pokrywa przygotowania do pleneru, m.in. w ramach których jeszcze przed plenerem dostaniecie ankietę dotyczącą sprzętu fotograficznego, który używacie oraz poziomu zaawansowania, check-listę, która ułatwi Wam spakowanie się na plener. Odbędzie się również spotkanie on-line na Skype, podczas którego będzie możliwość poznania się w gronie plenerowiczów oraz zadawania pytań.W przypadku wystąpienia losowych sytuacji w kraju (lock-down, czy inne obostrzenia) czy osobistych, względnie z powodu nie skompletowania minimalnej grupy uczestników (3 osoby) – zaliczka będzie zwrócona lub przeniesiona na inny, wybrany przez uczestnika, dogodny termin.

Reszta sumy (700.- „first minute” lub 800.- cena regularna) do zapłaty w terminie do 4 dni przed rozpoczęciem warsztatów.

W cenie:
– warsztaty fotograficzne – część praktyczna i teoretyczna – prowadzone przez Katarzynę Gubrynowicz
– przejazdy wspólnym samochodem podczas trwania warsztatów
– ewentualne opłaty za parking podczas trwania warsztatów

Cena nie zawiera:
– noclegu i wyżywienia (dostępnego na miejscu, niezbędna jest wpłata zadatku 30% na konto gospodarstwa)
– ubezpieczenia
– biletu wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego
– dojazdu w Bieszczady (z wyjątkiem transferu z/do Ustrzyk Górnych)

Jeśli masz jakieś pytania, coś jest niejasne – pisz lub dzwoń, chętnie pomogę:
[email protected] / +48505371991