Bieszczady jesienią – foto-warsztaty

Bieszczady – góry owiane legendą. I chociaż dzisiaj już nie są tak dzikie i niedostępne jak kiedyś, nadal można spotkać na szlaku odcisk łapy niedźwiedzia, tropy wilka czy rysia. A kiedy wyruszy się z aparatem wczesnym rankiem, można poczuć smak dawnych opowieści. A zatem – zapraszam Cię na wspólną wędrówkę po górach. Weź aparat i ruszajmy.

15-17.10.2021 – warsztaty fotograficzne w Bieszczadach (szczegóły poniżej)

KOMPLET – zapisy zamknięte

22-24.10.2021 – warsztaty fotograficzne w Bieszczadach

LAST MINUTE!!! 1 miejsce WOLNE

Bieszczady piękne są zawsze, ale to właśnie druga połowa października uznawana jest za najlepszą porę na plener. Oczywiście przyroda zmienną jest i bywa, że mróz przyjdzie zbyt wcześnie lub odwrotnie – jesień przyjdzie spóźniona. Ale zazwyczaj o tej porze możemy podziwiać góry w najbardziej spektakularnych kolorach. To głównie zasługa buczyny, która porasta większość stoków.

Podczas tych warsztatów zmierzymy się z różnymi aspektami fotografii przyrody:

 • Wdrapiemy się na którąś z połonin (Caryńską lub Wetlińską) lub na Bukowe Berdo by fotografować szerokie widoki
 • Zatrzymamy się w buczynie by fotografować jesienny las
 • Odwiedzimy kilka górskich potoków, wodospadów – będziemy fotografować na długim czasie
 • Podjedziemy doliną górnego Sanu, wzdłuż granicy z Ukrainą, w poszukiwaniu porannych mgieł
 • Poszukamy motywów na fotogarfię zbliżeniową (close-up) oraz makro. A jak będziemy mieć szczęście może spotkamy salamandrę plamistą?
 • I jak zwykle – będziemy starali się szybko reagować na zastae warunki, łapać okazje, które przyroda zechce nam podrzucić

Dlatego przydatne będą (w miarę możliwości) oprócz aparatu:

 • obiektyw uniwersalny (ewentualnie teleobiektyw oraz szeroki kąt do krajobrazów).
  Przyda się również obiektyw do fotografii makro lub pierścienie pośrednie
 • statyw (jeśli nie masz – daj mi znać – mogę jakiś pożyczyć)
 • filtr polaryzacyjny, filtr połókowy szary

O tej porze roku zachód słońca będzie koło 18:30, więc jak już się zrobi ciemno, będzie jeszcze sporo czasu na miłe rozmowy pod dachem. Pogadamy m.in. o:

 • o tym, o czym należy pamiętać przy fotografowaniu przyrody (podstawowe ustawienia itp)
 • o fotografii krajobrazów, lasu, potoków
 • pokażę również przydatne aplikacje, których używam jako fotograf przyrody (do poruszania się w terenie i do planowania zdjęć)
 • będzie też czas na omówienie wybranych zdjęć wykonanych przez Was podczas pleneru
 • na wybranych przez Was Waszych zdjęciach z pleneru – pokażę podstawy obróbki zdjęć RAW w Lightroomie i przygotowanie zdjęć do druku oraz do publikacji w mediach społecznościowych (jeśli będziesz miał laptop z programem – od razu pod moim okiem będziesz mógł/mogła spróbować własnych sił w tym temacie)

Warsztaty – co i jak?

więcej ogólnych informacji na stronie WARSZTATY

Cena LAST MINUTE za warsztaty to 550.- za weekend
Warsztaty z teorii odbywać się będą w gościńcu Czereszenka. Stamtąd będziemy też wyruszać w teren (można własnym autem lub moim – Toyotą Rav4). Sugeruję zatrzymać się w tym samym miejscu (ale nie ma takiego obowiązku). Własny pokój z łazienką (80.- / noc), dostęp do kuchni oraz świetlicy na miejscu.

Zaliczka wysokości 350.- pokrywa przygotowania do pleneru, m.in. w ramach których jeszcze przed plenerem dostaniesz ankietę dotyczącą sprzętu, który używasz oraz poziomu zaawansowania, check-listę, która ułatwi Ci spakowanie się na plener. Odbędzie się również spotkanie on-line na Skype, podczas którego będzie możliwość poznania się w gronie plenerowiczów oraz zadawania pytań.

A na koniec pleneru – pamiątkowe dyplomy/certyfikaty, uprawniające do zniżek przy kolejnych warsztatach organizowanych przeze mnie, na które już dzisiaj Cię zapraszam!

Jeśli masz jakieś pytania, coś jest niejasne – pisz lub dzwoń, chętnie pomogę:
[email protected] / +48505371991