Jednodniowe warsztaty nad Biebrzą

Wszystkich, którzy chcieliby niedzielny świt miło spędzić w pięknych okolicznościach przyrody, a przy okazji może jeszcze czegoś się nauczyć, zapraszam 14 kwietnia, nad rozlewiska Biebrzy i Narwi, w okolice miejscowości Wizna.

Termin warsztatów:


14 kwietnia 2024
(niedziela)


cena warsztatów: 500.-

liczba miejsc ograniczona

Ponad 8 intensywnych godzin warsztatów
z fotografii przyrody (5:00-13:30)

  • część praktyczna, w terenie:
    od błękitnej godziny, do ok. 11:00
    (z przerwą na ciasto, kawę, herbatę)
  • część teoretyczna, przy dużym ekranie (biorę ze sobą rzutnik i ekran):
    omówienie prac zrobionych w terenie oraz innych zagadnień związanych z fotografią, podstawy obróbki zdjęć w programie Lightroom – do ok. 13:30
  • na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat

Rozlewisk Biebrzy nie trzeba chyba reklamować. To jedno z najpiękniejszych (moim zdaniem miejsc) o tej porze roku w Polsce. Oczywiście każda wiosna jest inna, nie mamy też wpływu na pogodę (chociaż bardzo liczymy na piękne mgły i słońce o świcie!).
Tak czy siak, niezależnie od aury – będziemy uczyli się szukać motywów, kadrować, poprawnie dobierać parametry, a w końcu – wywoływać z plików RAW w post produkcji.

Ponieważ wiele godzin spędzimy w terenie, dlatego warto zadbać o ciepłe i wygodne ubranie, jeśli rano miałyby być przymrozki – warto pamiętać o czapce i rękawiczkach (polecam także bieliznę termiczną). Ze względu na podmokły teren, po którym będziemy chodzić – polecam kalosze ( np. z pianki EVA – używam ich przez okrągły rok – kto mnie zna, ten wie ;-)). W razie czego, jak ktoś ma, może zabrać ze sobą także wodery.

W planach przerwa na kawę/herbatę „pod chmurką” z kawałkiem domowego ciasta, a po części praktycznej – albo coś ciepłego w lokalnym barze „U Dany”, albo możliwość odgrzania jakiegoś gotowca w agroturystyce, gdzie się zatrzymam.

Rozlewiska Biebrzy i Narwi

Będziemy fotografować nad Biebrzą i Narwią, które o tej porze tworzą piękne rozlewiska.
Dokładne miejsce podam bliżej terminu, po wcześniejszym sprawdzeniu stanu wody i panujących warunków.

Istnieje możliwość późniejszego dojazdu lub wcześniejszego zakończenia warsztatów, chociaż zalecam wzięcie udziału w całości warsztatów (części praktycznej i teoretycznej)

Po ukończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma
pamiątkowy certyfikat


W cenie:
– warsztaty fotograficzne – część praktyczna i teoretyczna – prowadzone przez Katarzynę Gubrynowicz
– kawa/herbata/woda + domowe ciasto
– pamiątkowy certyfikat

Cena nie zawiera:
– kosztów dojazdu
– ewentualnego noclegu
– lunchu
– ubezpieczenia


Po wpisaniu się na listę uczestników, każdy otrzyma wiadomość, na podany przez siebie adres e-mail, ze szczegółami dotyczącymi warsztatów.
W razie pytań czy wątpliwości – zapraszam do kontaktu (dane w stopce na dole strony)