Jednodniowe warsztaty – rozlewiska Bugu

Zanim wyruszymy w poszukiwaniu wyjątkowych widoków gdzieś dalej – warto na spokojnie, z kubkiem porannej kawy i kawałkiem domowego ciasta – poznać możliwości swojego sprzętu, dowiedzieć się więcej o tym jak, co i kiedy fotografować.

Tym razem zapraszam Was nad rozlewiska Bugu, niedaleko Warszawy.

Termin warsztatów:


6 lub 7 kwietnia 2024
(sobota lub niedziela)


cena warsztatów: 500.-

liczba miejsc ograniczona

Ponad 8 intensywnych godzin warsztatów
z fotografii przyrody (5:00-13:30)

  • część praktyczna, w terenie:
    od błękitnej godziny, do ok. 10:00 -11:00 w zależności od pogody
    (z przerwą na ciasto, kawę, herbatę)
  • część teoretyczna, prawdopodobnie w lokalnym barze o wdzięcznej nazwie „Dołek”, przy dużym ekranie (biorę ze sobą rzutnik i ekran):
    omówienie prac zrobionych w terenie oraz innych zagadnień związanych z fotografią, podstawy obróbki zdjęć w programie Lightroom
  • na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat

Jeśli dopisze woda (powinna!), będziemy bawić się w odbicia i długie czasy naświetlania, a jeśli mgła i słońce, będzie szansa na tzw. epickie zdjęcia!
Tak czy siak, niezależnie od aury – będziemy uczyli się szukać motywów, kadrować, poprawnie dobierać parametry, a w końcu – wywoływać z plików RAW w post produkcji.

Ponieważ wiele godzin spędzimy w terenie, dlatego warto zadbać o ciepłe i wygodne ubranie, jeśli rano miałyby być przymrozki – warto pamiętać o czapce i rękawiczkach (polecam także bieliznę termiczną). Ze względu na podmokły teren, po którym będziemy chodzić – polecam kalosze ( np. z pianki EVA – używam ich przez okrągły rok – kto mnie zna, ten wie ;-)). W razie czego, jak ktoś ma, może zabrać ze sobą także wodery (dzień wcześniej postaram się odwiedzić te miejsca i dam znać jaki poziom wody).

W planach przerwa na kawę/herbatę „pod chmurką” z kawałkiem domowego ciasta, a po części praktycznej – coś ciepłego w lokalnym barze z rzutnikiem oraz dużym ekranem, gdzie będzie część teoretyczna.

Rozlewiska Bugu

Będziemy fotografować nad Bugiem – na odcinku Wyszków – Serock.
Dokładne miejsce podam bliżej terminu, po wcześniejszym sprawdzeniu stanu wody i panujących warunków.

Istnieje możliwość późniejszego dojazdu lub wcześniejszego zakończenia warsztatów, chociaż zalecam wzięcie udziału w całości warsztatów (części praktycznej i teoretycznej)

Po ukończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma
pamiątkowy certyfikat


W cenie:
– warsztaty fotograficzne – część praktyczna i teoretyczna – prowadzone przez Katarzynę Gubrynowicz
– kawa/herbata/woda + domowe ciasto
– pamiątkowy certyfikat

Cena nie zawiera:
– kosztów dojazdu
– ewentualnego noclegu
– lunchu
– ubezpieczenia


Po wpisaniu się na listę uczestników, każdy otrzyma wiadomość, na podany przez siebie adres e-mail, ze szczegółami dotyczącymi warsztatów.
W razie pytań czy wątpliwości – zapraszam do kontaktu (dane w stopce na dole strony)