Jesienny Bałtyk – warsztaty fotograficzne 2023

Puste plaże, wydmy i kolory.

Po raz pierwszy – zapraszam nad jesienne wybrzeże Bałtyku.

26-29.10.2023

czwartek, godz. 16:00 – niedziela, godz. 10:00
cena za warsztaty: regularna 1300.- / first minute 1200.-

Mała, kameralna grupa 3-4 osobowa.

Małe grupki to kameralny nastrój, większa mobilność, mniejsza ingerencja w dziką przyrodę, a przede wszystkim więcej czasu, jaki mogę poświęcić każdemu z uczestników – zarówno w terenie, jak i podczas omawiania jego prac.

Nocleg w bezpośrednim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego

Proponuję nocleg w Smołdzińskim Lesie – w bardzo cichej miejscowości otoczonej polami i lasami, bezpośrednio sąsiadującej ze Słowińskim Parkiem Narodowym

Cena noclegu – 100.- /os. za noc (pokoje 2-os.),
w domu dostęp do kuchni, pralki; bezpłatny parking na terenie posesji;
Cena noclegu nie jest wliczona w cenę warsztatów, płatne na miejscu.

dojazd, wyżywienie,
bilet wstępu do parku narodowego i ubezpieczenie we własnym zakresie

Zachód słońca na pustej plaży to tylko jedna z atrakcji, która czeka nas nad Bałtykiem o tej porze roku. Koniec października to czas mgieł i jesiennych kolorów w buczynie pomorskiej. No i oczywiście wydmy – nasza polska pustynia.

Większość dnia, jak tylko pogoda pozwoli – spędzimy w terenie, ale będzie również trochę teorii oraz czas na omówienie Waszych zdjęć. Nie gwarantuję, że się wyśpimy, ale z pewnością tych kilka dni spożytkujemy naprawdę efektywnie.

O tej porze roku wschód słońca jest dopiero ok. 7:40 rano, a zachód ok. 17:30, czekają nas więc intensywne dni i spokojne, długie wieczory.

Podczas tych warsztatów złapiemy fale wydm i morza:

  • Poszukamy zatopionego lasu sprzed 3000 lat
  • Zdobędziemy słynną Wydmę Łącką i/lub Wydmę Czołpińską
  • Poszukamy jesiennych kolorów w buczynie pomorskiej
  • Spróbujemy złapać fale oraz zachód słońca na plaży
  • Będziemy mieć oczy i uszy otwarte, by nie przegapić tego, czym nas jeszcze zechce obdarować Przyroda

Takie plany, ale przyroda lubi zaskakiwać.
Czasami daje w kość, a czasami – nagradza cierpliwość fotografa przyrody, dając o wiele więcej niż mógłby sobie zamarzyć.
Będziemy przygotowani na wszystko i żywo reagowali na to, co nam przyniesie! I uwierzcie – zawsze znajdziemy coś ciekawego!

Po ukończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma
pamiątkowy certyfikat, uprawniający do 10% zniżki
na kolejne warsztaty prowadzone przeze mnie na terenie kraju.

Teoria, czyli o czym opowiem podczas jesiennych wieczorów

  • o tym, o czym należy pamiętać przy fotografowaniu przyrody (podstawowe ustawienia itp), praca ze statywem, na długich czasach, wielokrotne ekspozycja itp.
  • pokażę również przydatne aplikacje, których używam jako fotograf przyrody (do poruszania się w terenie i do planowania zdjęć)
  • będzie to też przede wszystkim czas na omówienie wybranych zdjęć wykonanych przez Was podczas pleneru
  • na wybranych przez Was Waszych zdjęciach z pleneru – pokażę podstawy obróbki zdjęć RAW w Lightroomie i przygotowanie zdjęć do druku oraz do publikacji w mediach społecznościowych (jeśli będziesz miał laptop z programem – od razu pod moim okiem będziesz mógł/mogła spróbować własnych sił w tym temacie)

Jeśli macie konkretne tematy, pytania, które chcielibyście bym poruszyła podczas warsztatów – piszcie, postaram się odpowiedzieć.

Rezerwacja:

1. Warunkiem dokonania rezerwacji uczestnictwa w warsztatach jest zapisanie się na listę uczestników (poprzez formularz na stronie), a po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi oraz numeru konta – wpłata I raty w wysokości 400.- w terminie 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia oraz odesłanie (w formie cyfrowej) podpisanego regulaminu warsztatów.

2. Nie wpłacenie I raty w terminie może zostać potraktowane jako rezygnacja z rezerwacji.

3. I rata pokrywa przygotowania do pleneru, m.in. w ramach których jeszcze przed plenerem dostaniecie ankietę dotyczącą sprzętu fotograficznego, który używacie oraz poziomu zaawansowania, check-listę, która ułatwi Wam spakowanie się na plener.

4. Termin II raty (400.-) to 31.08.2023. Po nim odbędzie się spotkanie on-line na Skype, podczas którego będzie możliwość poznania się w gronie uczestników warsztatów oraz zadawania pytań.

5. Termin III raty (reszta sumy) to 4 dni przed terminem rozpoczęcia warsztatów.

Istnieje możliwość wpłacenia jednorazowo całej sumy we wcześniejszym terminie. Na życzenie, po wcześniejszym zgłoszeniu i przesłaniu danych – wystawiam fakturę (nie VAT).

W przypadku wystąpienia losowych sytuacji w kraju (lock-down, czy inne obostrzenia), względnie z powodu nie skompletowania minimalnej grupy uczestników (3 osoby) – wpłaty zostaną przeniesione na inny, wybrany przez uczestnika, dogodny termin.

Jeśli masz jakieś pytania, coś jest niejasne – pisz lub dzwoń, chętnie pomogę:
[email protected] / +48505371991