Puszcza Białowieska – jesienne foto-warsztaty

Las to życie. A jesienny las, to życie w wydaniu fullcolor. To złoto grabów i brzóz, to przebogaty świat grzybów, śluzowców. To czas aktywności przed snem zimowym. A zatem – zapraszam Cię na wspólną wędrówkę do Puszczy. Weź aparat i ruszajmy.

Wreszcie znowu możemy…

dwa terminy jesiennych warsztatów : 2-5.10 i 6-9.10

2-5.10.2022

niedziela, godz. 16:00 – środa, godz. 10:00
cena za warsztaty: regularna 1200.- / first minute 1100.-

6-9.10.2022

czwartek, godz. 16:00 – niedziela, godz. 10:00
cena za warsztaty: regularna 1200.- / first minute 1100.-

Mała, kameralna grupa 3-4 osobowa.

Małe grupki to kameralny nastrój, większa mobilność, mniejsza ingerencja w dziką przyrodę, a przede wszystkim więcej czasu, jaki mogę poświęcić każdemu z uczestników – zarówno w terenie, jak i podczas omawiania jego prac.

Nocleg w sercu Białowieskiego Parku Krajobrazowego

Dla chetnych proponuję nocleg w domku „Pod żubrem”, położonym na skraju Białowieży, kilka kroków od polany, na której można spotkać żubry, a także łosie oraz jelenie.
Indywidualna rezerwacja – na hasło „warsztaty Katarzyny Gubrynowicz”

cena noclegu – 100.- /os. za noc (własny pokój z łazienką)
Cena noclegu nie jest wliczona w cenę warsztatów.

dojazd i ubezpieczenie we własnym zakresie

Puszcza to świat chaosu i kontrastów, prawdziwe wyzwanie dla fotografa. To temat dla tych, którzy kochają zanurzyć się w dzikiej przyrodzie i potrafią otworzyć się na to, co sama natura zechce im pokazać.

Większość dnia, jak tylko pogoda pozwoli – spędzimy w terenie, ale będzie również trochę teorii oraz czas na omówienie Waszych zdjęć.
Nie gwarantuję, że się wyśpimy, ale z pewnością tych kilka dni spożytkujemy naprawdę efektywnie.

O tej porze roku wschód słońca jest ok. 6:30 rano, a zachód przed 18:00, czekają nas więc intensywne dni i spokojne, długie wieczory.

Podczas tych warsztatów posmakujemy prawdziwej Puszczy:

  • O świcie udamy się w poszukiwaniu dzikich żubrów w ich naturalnym środowisku
  • Wieczorem lub o poranku wyruszymy do najcenniejszej części Puszczy – Rezerwatu Ścisłego (z licencjonowanym przewodnikiem)
  • Poszukamy pomnikowych drzew poza parkiem narodowym, zajrzymy do olsu, będziemy wypatrywać dzięcioła trójpalczastego i sóweczki
  • Pochylimy się również nad „wielkim małym światem” – czyli zajmiemy się również fotografią zbliżeniową (close-up) oraz makro – będziemy fotografować grzyby i inne detale uzupełniające naszą foto-opowieść o Puszczy
  • Będziemy mieć oczy i uszy otwarte, by nie przegapić tego, czym nas jeszcze zechce obdarować Puszcza

Takie plany, ale przyroda lubi zaskakiwać.
Czasami daje w kość, a czasami – nagradza cierpliwość fotografa przyrody, dając o wiele więcej niż mógłby sobie zamarzyć.
Będziemy przygotowani na wszystko i żywo reagowali na to, co nam przyniesie! I uwierzcie – zawsze znajdziemy coś ciekawego!

Po ukończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma
pamiątkowy certyfikat, uprawniający do 10% zniżki
na kolejne warsztaty prowadzone przeze mnie na terenie kraju.

Teoria, czyli o czym opowiem podczas jesiennych wieczorów

  • o tym, o czym należy pamiętać przy fotografowaniu przyrody (podstawowe ustawienia itp) z większym naciskiem na fotografię żubrów oraz na fotografię lasu (puszczy)
  • pokażę również przydatne aplikacje, których używam jako fotograf przyrody (do poruszania się w terenie i do planowania zdjęć)
  • będzie to też przede wszystkim czas na omówienie wybranych zdjęć wykonanych przez Was podczas pleneru
  • na wybranych przez Was Waszych zdjęciach z pleneru – pokażę podstawy obróbki zdjęć RAW w Lightroomie i przygotowanie zdjęć do druku oraz do publikacji w mediach społecznościowych (jeśli będziesz miał laptop z programem – od razu pod moim okiem będziesz mógł/mogła spróbować własnych sił w tym temacie)

Jeśli macie konkretne tematy, pytania, które chcielibyście bym poruszyła podczas warsztatów – piszcie, postaram się odpowiedzieć.

Cena „first minute” dotyczy uczestników, którzy zapiszą się i wpłacą zaliczkę do 15.07.2022

Rezerwacja:

1. Warunkiem dokonania rezerwacji uczestnictwa w warsztatach jest zapisanie się na listę uczestników (poprzez formularz na stronie), a po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi oraz numeru konta – wpłata zaliczki w wysokości 400.- w terminie 7 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

2. Nie wpłacenie zaliczki w terminie może zostać potraktowane jako rezygnacja z rezerwacji.

3. Zaliczka pokrywa przygotowania do pleneru, m.in. w ramach których jeszcze przed plenerem dostaniecie ankietę dotyczącą sprzętu fotograficznego, który używacie oraz poziomu zaawansowania, check-listę, która ułatwi Wam spakowanie się na plener. Odbędzie się również spotkanie on-line na Skype, podczas którego będzie możliwość poznania się w gronie plenerowiczów oraz zadawania pytań.

W przypadku wystąpienia losowych sytuacji w kraju (lock-down, czy inne obostrzenia) czy osobistych, względnie z powodu nie skompletowania minimalnej grupy uczestników (3 osoby) – zaliczka będzie zwrócona lub przeniesiona na inny, wybrany przez uczestnika, dogodny termin.


Reszta sumy (700.- „first minute” lub 800.- cena regularna) do zapłaty w terminie do 4 dni przed rozpoczęciem warsztatów.

W cenie:
– warsztaty fotograficzne – część praktyczna i teoretyczna – prowadzone przez Katarzynę Gubrynowicz
– przewodnik w Rezerwacie Ścisłym

Cena nie zawiera:
– noclegu
– wyżywienia (na miejscu kuchnia, w okolicy sklepy, a także duży wybór restauracji z miejscowymi daniami)
– ubezpieczenia
– przyjazdu i powrotu do/z Białowieży (z wyjątkiem transferu z/do Hajnówki)
– biletu wstępu do Rezerwatu Ścisłego

Jeśli masz jakieś pytania, coś jest niejasne – pisz lub dzwoń, chętnie pomogę:
[email protected] / +48505371991