Puszcza Białowieska – jesienne foto-warsztaty

Las to życie. A jesienny las, to życie w wydaniu fullcolor. To złoto grabów i brzóz, to przebogaty świat grzybów, śluzowców. To czas aktywności przed snem zimowym. A zatem – zapraszam Cię na wspólną wędrówkę do Puszczy. Weź aparat i ruszajmy.

8-10.10.2021 – warsztaty fotograficzne w Puszczy Białowieskiej

KOMPLET – zapisy zamknięte

Puszcza to świat chaosu i kontrastów, prawdziwe wyzwanie dla fotografa. To temat dla tych, którzy kochają zanurzyć się w dzikiej przyrodzie i potrafią otworzyć się na to, co sama natura zechce im pokazać.

A zatem – będziemy się otwierać, szukać, patrzeć.
Będziemy planować, a jak zajdzie taka potrzeba, szybko zmieniać te plany, żywo reagując na to, co świat przyrody będzie chciał nam ofiarować.

Podczas tych warsztatów posmakujemy prawdziwej Puszczy:

 • O świcie udamy się w poszukiwaniu dzikich żubrów w ich naturalnym środowisku
 • Wieczorem lub o poranku wyruszymy do najcenniejszej części Puszczy – Rezerwatu Ścisłego (z licencjonowanym przewodnikiem)
 • Poszukamy pomnikowych drzew poza parkiem narodowym, zajrzymy do olsu, będziemy wypatrywać dzięcioła trójpalczastego i sóweczki
 • Pochylimy się również nad „wielkim małym światem” – czyli zajmiemy się również fotografią zbliżeniową (close-up) oraz makro – będziemy fotografować grzyby i inne detale uzupełniające naszą foto-opowieść o Puszczy
 • Będziemy mieć oczy i uszy otwarte, by nie przegapić tego, czym nas jeszcze zechce obdarować Puszcza

Dlatego przydatne będą (w miarę możliwości) oprócz aparatu:

 • obiektyw uniwersalny i teleobiektyw na żubry. Przyda się również obiektyw do fotografii makro lub pierścienie pośrednie
 • statyw, bo w lesie jest zazwyczaj dosyć ciemno (jeśli nie masz – daj mi znać – mogę jakiś pożyczyć)
 • filtr polaryzacyjny (szczególnie przydatny kiedy fotografujemy las po deszczu)

Teoria

O tej porze roku już koło 18:30 robi się ciemno, więc będzie sporo czasu na miłe rozmowy pod dachem. Pogadamy m.in. o:
 • o tym, o czym należy pamiętać przy fotografowaniu przyrody (podstawowe ustawienia itp)
 • o fotografii lasu
 • pokażę również przydatne aplikacje, których używam jako fotograf przyrody (do poruszania się w terenie i do planowania zdjęć)
 • będzie też czas na omówienie wybranych zdjęć wykonanych przez Was podczas pleneru
 • na wybranych przez Was Waszych zdjęciach z pleneru – pokażę podstawy obróbki zdjęć RAW w Lightroomie i przygotowanie zdjęć do druku oraz do publikacji w mediach społecznościowych (jeśli będziesz miał laptop z programem – od razu pod moim okiem będziesz mógł/mogła spróbować własnych sił w tym temacie)

KOMPLET – zapisy zamknięte

Warsztaty – co i jak?

więcej ogólnych informacji na stronie WARSZTATY

Cena za warsztaty to 700.- / 770.- * za weekend (*cena uzależniona od terminu zapisania się na warsztaty)
Warsztaty z teorii odbywać się będą w agroturystyce. Stamtąd będziemy też wyruszać w teren (można własnym autem lub moim – Toyotą Rav4). Sugeruję zatrzymać się w tym samym miejscu: Pod Żubrem w Białowieży . Nocleg 100.- za noc. W cenie: własny pokój z łazienką, dostęp do dobrze urządzonej kuchni na miejscu.

Zaliczka w wysokości 350.- pokrywa przygotowania do pleneru, m.in. w ramach których jeszcze przed plenerem dostaniesz ankietę dotyczącą sprzętu, który używasz oraz poziomu zaawansowania, check-listę, która ułatwi Ci spakowanie się na plener. Odbędzie się również spotkanie on-line na Skype, podczas którego będzie możliwość poznania się w gronie plenerowiczów oraz zadawania pytań.

A na koniec pleneru – pamiątkowe dyplomy/certyfikaty, uprawniające do zniżek przy kolejnych warsztatach organizowanych przeze mnie, na które już dzisiaj Cię zapraszam!

Jeśli masz jakieś pytania, coś jest niejasne – pisz lub dzwoń, chętnie pomogę:
[email protected] / +48505371991