Warsztaty – relacje

Relacje z dotychczasowych warsztatów fotograficznych


Bieszczady – jesień 2021

Bombowe warsztaty pod okiem zakręconej na piękne widoki i bardzo pozytywnej prowadzącej. Nie tracimy czasu na sen, za to mamy nieograniczony czas na foto, nikt nie poganiał „no już chodźmy…”. Każdy mógł się „wypstrykać” do woli, aby później móc wspólnie omówić swoje wypociny. Możliwość poznania wspaniałych ludzi, których łączą wspólne zainteresowania. Wspaniała dawka wiedzy. Kiedy kolejne???
Janusz Ślubowski


Sama esencja fotografii przyrody, nie ma czasu na nudę. Dużo świeżego powietrza i kontaktu z naturą. Warsztaty dla tych co dopiero zaczynają przygodę z fotografią jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności.


Wspaniale przygotowane i poprowadzone warsztaty w małym kameralnym gronie, w przemiłej atmosferze, z profesjonalistką znającą wszystkie zakątki Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz obowiązki fotografa w pasie nadgranicznym, mająca świetne podejście pedagogiczne. Dziękuję.
Renata Kniefel

Bieszczady – jesień 2021

Polecam warsztaty z Kasią. Warsztaty były zorganizowane w sposób rewelacyjny. Przygotowane kompletnie od A do Z. O nic nie musieliśmy się martwić. Wskazówki wysłane przed warsztatami wystarczyły aby w pełni się do nich przygotować. Dużo życzliwości, humoru i empatii. Polecam szczególnie osobom początkującym aby nabrali dobrych nawyków.


Bieszczady – jesień 2021

Kasia znalazła swój własny sposób na prowadzenie warsztatów, do których zresztą bardzo sumiennie się przygotowuje. Przed wyjazdem konsultuje z uczestnikami program, ale też chce wiedzieć jak najwięcej na temat naszych fotograficznych doświadczeń, upodobań, używanego sprzętu, a także… aktualnej kondycji i stanu zdrowia. 

Co ważne, spotkania odbywają się w kameralnych kilkuosobowych grupach, więc nie stoisz w rządku obok 15 fotografujących, ani nie musisz się obawiać, że inne osoby będą wchodzić ci w kadr. Dzięki małym grupom każdej osobie poświęca maksimum czasu i zaangażowania. 

Do tego otrzymujesz dawkę solidnej wiedzy z zakresu fotografii krajobrazowej, okraszonej uśmiechem i licznymi anegdotami. Każde wyjście z Kasią w plener to nie tylko nauka i wielka frajda, ale także lekcja pokory i szacunku dla Natury.    

Zdecydowanie polecam! 
Piotr Kasperczak


W rytmie natury cieszysz się światłem i cieniem. Czujesz dreszcz emocji. Obracasz się, a i tak nie sposób nadążyć za świetlistymi kadrami. Rejestrujesz je z zachwytem. Wiesz, że w 90% ujęć użyjesz przesłony 8, rozpoznasz sytuację, kiedy warto sięgnąć po dłuższy czas naświetlania. Rozumiesz znaczenie głębi. Wiesz, co i jak ustawić, co i w jakim programie poprawić później. Doskonała przeplatanka plenerów, teorii i praktyki. Eureka – niebo nie jest najważniejsze. Chłoniesz atmosferę zachwytu, energii, nieokiełznanej radości tworzenia. Pragniesz wrócić. Wrócisz.
Barbara Kuprel-Poźniak – uczestnik warsztatów jesiennych w Bieszczadach, 2021

Bieszczady – jesień 2021

Super warsztaty, mała grupa na odpowiednim poziomie zaawansowania, jak tylko uda się zgrać terminy, wybieram się na kolejne 


Wspaniała przygoda w doborowym towarzystwie  W tak ciepłej atmosferze, w tak fajnie dobranych miejscach wiedza wchłaniała się sama. Polecam gorąco.
Magda


Biebrza – wiosna 2022

Biebrza – magiczna kraina pełna niezwykłych krajobrazów, zwierząt, kwiatów. Planując podróż w te cudowne rejony trzeba postawić na dobrego przewodnika i mentora fotograficznego.
Gdy tylko dowiedziałem się o warsztatach organizowanych przez tak wszechstronną fotografkę jak Kasia, decyzja o wyjeździe zapadła w kilka chwil. Gdy tylko pojawiłem się na miejscu wiedziałem, że trafiłem we wspaniałe towarzystwo. Później poszło jeszcze bardziej z górki. Pobudka o 3, przegadana cała droga, dojazd na miejsce, wodery i w teren! Rześkie powietrze i niesamowite widoki szybko motywowały do działania. Kasia zawsze służyła radą i pomocą. Każdy miał dowolność kadru, zawsze mógł poprosić o pomoc, nie ważne czy fotografował makro, krajobraz, close-up, czy ptaszki. Trzeba także zauważyć, że warsztaty są przygotowywane na najwyższym poziomie. Wszystkie lokalizacje sprawdzone na kilka dni przed początkiem warsztatów. Niezależnie od pogody i miejsca było ciekawie i w pełni profesjonalnie. Po powrocie szybki przegląd zdjęć i znów w teren. To były bardzo intensywne dni w pełni poświęcone temu co na takim wyjeździe najważniejsze – fotografii. A to wszystko we wspaniałej, radosnej atmosferze, okraszonej mnóstwem humoru i przepełnionej fotograficznymi doświadczeniami. Więc jeśli poszukujecie warsztatów gdzie większość czasu spędzicie we wspaniałych, magicznych miejscach i będziecie uczyć się przez praktykę to serdecznie polecam!
Bartek Domagalski


Bardzo dobrze przygotowanie warsztaty fotograficzne w niezwykłe pięknych miejscach pomiędzy ciszą a gwarem ptaków. Tempo warsztatów tak jak lubię- wysokie- z maksymalnym wykorzystaniem każdej godziny dnia i nocy. Kameralna grupa zapewniła większą mobilność z punktu do punktu a czas jazdy wspólnym autem pozwolił na przedyskutowanie wątpliwości powstałych w trakcie pleneru. Wyżywienie we własnym zakresie w tym przypadku było dla mnie dużą zaletą. Polecam!
EwaR


Fajnie spędzony czas w miłej atmosferze, poświęcony wyłącznie na swoją pasję – fotografię, pod okiem super fachowca.
Witek


Warsztaty z Kasią.. są czymś co trudno opisać ze względu na ilość niesamowitych chwil spędzonych w idealnym zestawieniu :). Trudno mi je opisać ze względu na to, że byłam pierwszy raz na takich warsztatach i wiem, że u Kasi… nie ostatni 
Pozwólcie, że porównam je do KAWY idealnie zaparzona, przyrządzonej, podanej.

ZAPACH (kusi i korci) – miejsce oraz koszt ogółem tych warsztatów jest czymś po co sięgasz, bo warto. Niedrogo, a miejsca wybrane „perełki”, do których sam z tak dużą łatwością nie trafisz.
POSYPKA o smaku czekolady, kawy, miodu, cynamonu – jest tą namiastką, że czeka Cię urlop, nie tylko w miejscu którym wybrałeś, ale pasją, która Cię wypełnia, identyfikuje. Stajesz się unikatem, który należy szlifować.
PIANKA – powoduje, iż nie martwisz się o zakwaterowanie, wyżywienie, o to co będziesz robić „w wolnym czasie” , o dojazd w wybrane miejsca i czy zdążysz na podsumowanie swoich „wypocin” z ekspertem.
ESENCJA – to co najważniejsze.. otrzymujesz dawkę wiedzy w każdym zakresie, w jasny klarowny sposób. Kadry dopracowane w terenie potem przy omawianiu, powodują iż nie popełniasz następnych „gaf”. Zwracasz uwagę na to co ważne i co najlepsze… widzisz sam efekty. A to wszystko pod okiem fantastycznej, uśmiechniętej, zawsze pomocnej i otwartej prowadzącej.
FILIŻANKA / KUBEK kawy – mógłby zawsze być większy. I tak też jest na warsztatach u Kasi.. nigdy nie wiadomo kiedy czas ten upłynął i chciałoby się godzinę, dzień , tydzień dłużej… w pięknym otoczeniu, aparat, obiektywy, Ty i Kasia – (jedzenie i sen czasem staje się nieważny)
PO SPOŻYCIU KAWY – na ogół otrzymujemy dawkę niesłabnącej energii. I tak jest i w tym przypadku.. chęć do rozwijania swojej pasji, trudno wrócić do rzeczywistości – bo „człek” po powrocie wszędzie widzi nowe kadry, trudno zapomnieć o tych 4 dniach cudownego czasu spędzonego na rozwijaniu swoich umiejętności.
OTOCZENIE w którym spożywamy kawę – czasem wybieramy je, czasem jest przypadkowe. Tu jest pogoda, która jest od nas niezależna. My trafiliśmy na słońce, deszcz, 2 burze i 4 tęcze (których nikt się nie spodziewał).
POLECAM CAŁYM SERDUCHEM Warsztaty Kasi – WARTO !!
Niezależnie czy jesteś kawoszem czy herbaciarzem – warsztaty u Kasi są dla każdego – dla początkującego, zaawansowanego i mniej zawansowanego
.
Agata Wojtecka

Pieniny – wiosna 2022

Wyjątkowe, klimatyczne warsztaty, magiczny czas spędzony w gronie niesamowitych osób kochających przyrodę. Kasia otuliła nas swoją pasją, otwartością i stworzyła atmosferę niezwykle ciepłą. Oprócz dużej dawki wiedzy i praktycznych porad pokazała nam jak otworzyć się i spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy. Doświadczaliśmy emocji oraz inspiracji motywujących nas do dalszego działania. Bardzo profesjonalnie przygotowany wyjazd, dobrze przemyślany sposób wykorzystania czasu, miejsca idealnie dobrane do zastanej sytuacji. Zdecydowanie polecam.
Dorota


Warsztaty w Pieninach były pierwszymi, w których uczestniczyłem z Kasią. Jak każdy, miałem jakieś oczekiwania, lecz rzeczywistość przerosła je o kilka długości. Moim głównym celem było podpatrzenie kadrowania, klimatu, smaku, koloru zdjęć Kasi. Częściowo mi się udało, choć jeszcze wiele analiz przede mną i jak to mówią piloci, wiele „godzin do wylatania”. Nie do końca rozumiem źródła magicznej atmosfery tych warsztatów, ale bez wątpienia była to zasługa Kasi. Od pierwszych chwil czułem jakbyśmy się znali z nią i z innymi uczestnikami od wielu lat. Nie mogę się doczekać kolejnych i już śledzę zapowiedzi 🙂 Z fotograficznym pozdrowieniem.
Piotr Ś


To nie były moje pierwsze warsztaty fotograficzne, gdyż mam za sobą już cztery (2 x indywidualne, 2 x grupowe), jednak pierwszy raz u Kasi… Mogłabym napisać, że były wspaniałe plenery fotograficzne, wykłady, omawianie zdjęć… Bo to było i wszystko profesjonalnie przygotowane. Dla mnie to też była nowość… Bo ja tego nie doświadczyłam na innych warsztatach. Ale te słowa i tak nie oddadzą tego, co chciałabym napisać w jednym zdaniu…to była prawdziwa uczta dla ciała i ducha.

Kasia jest wspaniałą kobietą zakochaną w przyrodzie. I tą wiedzą potrafi się dzielić.  Na warsztatach pomaga szukać kadrów, tłumaczy, jest niesamowicie cierpliwa. Wprowadza dużo pozytywnej energii.
Pierwszy raz po warsztatach czuję, że totalnie złapałam bakcyla… Ustaliłam sama ze sobą, że nie zawiodę Kasi i  pójdę w teren, będę ćwiczyła…

Myślę, że tego by chciała…Bo tylko wtedy, takie warsztaty mają sens…
Dziękuję Kasiu
Iza


Absolutnie profesjonalnie przygotowane, z ogromnym zaangażowaniem prowadzone zajęcia, wspaniała atmosfera. Już czekam na kolejne warsztaty, Dziękuję Kasiu!
Anka


Puszcza Białowieska – jesień 2022

Warsztaty w Białowieży z Kasią Gubrynowicz przekroczyły najśmielsze oczekiwania. To że będą to tematy technicznie trudne – fotografowanie „zabałaganionej” puszczy i dziko żyjących zwierząt, wiedziałem. Nie spodziewałem się jednak tak ogromnego szczęścia, żeby za każdym wyjściem spotykać czy to całe stada żubrów, czy pojedyncze osobniki. To nie tylko szczęście które Kasia przyciąga, ale jej doświadczenie i olbrzymia wiedza. To było niesamowite przeżycie, tak jak wizyty w Puszczy i Rezerwacie Ścisłym. Dziękuję i polecam zwłaszcza fotografom, którzy szukają na swojej drodze nowych wyzwań, we mnie te warsztaty otwarły potrzebę jeszcze głębszego wejścia w leśne tematy fotograficzne. Dziękuję za to Kasi i całej grupie – to była czysta przyjemność!
Piotr, www.piotrwyrzykowski.pl


Przeogromna wiedza, fantastyczna atmosfera a przede wszystkim inspiracje i nowe spojrzenie na las do tego puszczańskie emocję i niesamowita ETYKA, a to wszystko u Kasi z przeogromnym leśnym serduchem. Myślę , że to dopiero początek mojej przygody z warsztatami u Kasi 😉
Czekam na kolejne zapisy. DZIĘKUJĘ
Agnieszka


Warsztaty super zorganizowane, czas spędzony z mega cudownymi ludźmi pozostanie w pamięci na zawsze, co daje inspiracje do kolejnych wyjazdów. No i ten niesamowity las, kontakt z naturą i możliwość podglądania żubrów. Jestem bardzo zadowolona.
Renata


Puszcza Białowieska – jesień 2022

Tropienie żubrów i ich podchodzenie? Było. Ale to nie było safari. Marsz przez ostępy Puszczy Białowieskiej w blasku księżyca? Było. Ale to nie był rajd na orientację. Pasaże przez jesienny las, pełen wykrotów, zwalonych pni oraz rozległe łąki? Było. Ale to nie była turystyka krajoznawcza. To były tylko elementy scenerii, tylko wyrafinowane didaskalia. Bo wyjazd z Kasią Grubrynowicz to przede wszystkim warsztaty fotograficzne, przygoda ze światłem, bezkompromisowa terenowa lekcja poszukiwania tematów, praktykowanie sztuki artystycznego wyboru i ćwiczenie technicznej realizacji kadrów. Bezkompromisowa, bo prowadząca zajęcia „na pełen regulator” angażuje się i angażuje uczestników w zajęcia, jest perfekcyjna i w organizacji, i w… improwizacji, nie odpuszcza i potrafi wycisnąć wszystko i z okoliczności, i z fotograficznych umiejętności uczestników.
Krzysztof


W ankiecie przed warsztatami „czego oczekujesz” napisałem: jak najwięcej się nauczyć i poznać pozytywnie zakręconych ludzi. Warsztaty spełniły moje oczekiwania w dwójnasób, a do tego ludzie byli serdeczni i bardzo przyjaźni. Jeszcze raz wielkie dzięki, nie mogę doczekać się kolejnych fotograficznych spotkań na twoich warsztatach. Kasiu wspaniała robota!
Gerard Grossmann

Bieszczady – jesień 2022

Bieszczady? Wspaniale przygotowane i zrealizowane warsztaty. Przepiękne miejsca, świetni kompani. Kasiu dziękuję!!!
Zdecydowanie za szybko minął ten czas.

Anka


Biebrza -wiosna 2023 – fot. Arkadiusz Rudowicz

Warsztaty z Kasia Gubrynowicz są rewelacyjne! Oprócz możliwości uchwycenia kadrów z najpiękniejszych miejsc w Polsce i cieszenia się robieniem tych zdjęć bez napięcia i pośpiechu, otrzymuje się solidną dawkę wiedzy teoretycznej na temat fotografii przyrodniczej i jej zasad. Wysublimowany gust fotograficzny prowadzącej pozwala uczestnikom wchodzić na coraz wyższy poziom we własnym fotografowaniu, a akcje typu “a chodźcie tu skręcimy i zobaczymy co jest” tworzy niepowtarzalna atmosferę stałej niespodzianki :).
Agnieszka D.


Bieszczady zaczęły się tak jak powinny się zacząć prawdziwe plenerowe warsztaty z Kasią Gubrynowicz czyli mistrzynią suspensu fotograficznego📸 I tu chociaż moje zwątpienie w drodze na Caryńską było realne i bolesne – zakończyło się spektaklem o jakim marzy każdy – a fotograf najbardziej. Mgły w swej łaskawości obdarzyły nas hojnie. Inną sprawą jest czy potrafiłam to wykorzystać? Każdy następny wyjazd był powiększony o emocje ciekawości z pracy nad kadrami i radością z faktu jak powstawały. Dopełnieniem była grupa niezwykłych osób. I chociaż każdy z nas patrzył na Bieszczady inaczej, wszyscy zabraliśmy je w plecakach 🎒do domów.
EwaR


Warsztaty z Kasią to wspaniałe doświadczenie. Jest twórczo, jest czas na eksperymenty, inne spojrzenie na kadr. Wszystko w przyjaznej, łagodnej atmosferze, co ma ogromne znaczenie. Jest czas i przestrzeń na szukanie własnej, fotograficznej drogi. Wszystko to przeplatane rozmowami o fotografii. Kasia pomaga, wskazuje ścieżki a jednocześnie nie narzuca swojej wizji. Zdecydowanie warto.
Paulina Siewierska

Suwalszczyzna- wiosna 2023

Magiczna Suwalszczyzna. To był intensywnie, kreatywnie spędzony czas. Kasia jest wspaniała, dużo można się od niej nauczyć. Pokazuje, podpowiada, ale nie narzuca swojego stylu fotografowania, można wykazać się kreatywnością. Mała grupa jest dużym plusem warsztatów.


Cudownie spędzony czas! Kasia jest wspaniałym nauczycielem z otwartym umysłem, otwarta na nasze postrzeganie świata. To bardzo twórcze warsztaty, Kasia daje wskazówki, przekazuje ogrom wiedzy. Wszystko w przyjaznej i radosnej atmosferze. Bardzo. Radzi polecam i to na pewno nie moje ostatnie warsztaty!


To mój drugi wyjazd z Kasią. Warsztaty na Suwalszczyźnie obfitowały w bogactwo tematów. Nie tylko charakterystyczne dla tej okolicy szerokie krajobrazy, ale również tajemnicze olsy, bagna i kwietne łąki. Dodatkowo otrzymaliśmy ogromną dawkę wiedzy. Wróciłam do domu pełna inspiracji.


Warsztaty z Kasią to niesamowite przeżycie na długo pozostające w pamięci. Wszelkie rady są niebywale celne i taktowne. Każdy uczestnik prezentując swoje prace czuje się zauważony i uczciwie oceniony. Dzięki temu wszystkim udaje się zaprezentować prawdziwe perełki czasami do niewielkiej obróbki. Gorąco polecam z fotograficznym pozdrowieniem.
Piotr Ś.


Puszcza Białowieska – jesień 2023

Wspaniałe warsztaty, twórcze. Kasia jest niezwykle pogodna, otwarta, wyważona, cierpliwa.
Byłam już 3 razy na warsztatach i na pewno pojadę jeszcze nie raz.
Bardzo dużo się można nauczyć, dowiedzieć w prosty, konkretny sposób.
Cudownie spędzony czas i za każdym razem przywożę też cudowne zdjęcia z przepięknych zakątków. Polecam całym sercem!
Marta


Świetne warsztaty dla wszystkich kochających fotografię i przyrodę. Dobra organizacja i elastyczność Prowadzącej pozwalała na maksymalne wykorzystanie czasu na pobyt w plenerze. Mała grupa sprzyjała integracji i wymianie doświadczeń. Bez belferskiego zacięcia, za to kompetentnie, na luzie i z ogromną wrażliwością na otaczający nas świat- wielkie brawa dla Kasi Gubrynowicz.
Monika


Jestem typem raczej indywidualisty i lubię konkrety.
Dobrze czułem się obdarzony zaufaniem i za każdy razem jak miałem jakieś pytanie rzeczową odpowiedź uzyskałem, więc dla mnie super.
Dobrze wyważone podejście, a brak prowadzenia za rączkę tylko na plus (z mojej perspektywy).

Bieszczady – wiosna 2023

Suwalszczyzna – jesień 2024

Warsztaty u Kasi jak zwykle rewelacyjne.
Nie ma znaczenia czy trafione z terminem w pogodę czy nie.
Zawsze każdy jest w stanie coś ciekawego nowego „zabrać” ze sobą.
Kameralna grupa to również duża wartość dodana. Wymiana informacji pomiędzy uczestnikami i lekki duch rywalizacji dodaje pikanterii do tej potrawy.
Byłem na kilku i na pewno jeszcze się wybiorę – Gorąco polecam.
Piotr


Polecam warsztaty organizowane przez Kasię Gubrynowicz. Naładujesz akumulatory pozytywnymi doznaniami i wiedzą, poznasz nowe miejsca i ludzi, a twoje zdjęcia uzyskają kolejny wymiar.
Andrzej


Warsztaty Kasi, to profesjonalne i dyskretne prowadzenie po różnych aspektach fotografii, i do tego w pięknych okolicznościach przyrody.
To doskonałe, inspirujące warsztaty dla kogoś, kogo interesuje coś więcej niż prawidłowe nastawy aparatu, i fotki jak z pocztówki.
Bardziej rozumie się to, jak ważny jest dobry pomysł, spostrzegawczość i wyczekanie właściwego momentu.
A jeśli uda się jeszcze zrobić fajne zdjęcie, to mamy dodatkowy bonus.

Zbyszek Laskowski


Jeśli szukasz warsztatów, które nie tylko podniosą Twoje umiejętności techniczne ale również, a może przede wszystkim, sposób myślenia o fotografii, szukanie i analizowania kadrów, to tutaj znajdziesz wszystko.
Kasia wskazuje Ci drogę ale odnajdujesz to co najcenniejsze sam.
I właśnie dla tego te warsztaty są wyjątkowe.
Gorąco polecam 🙂

Bieszczady – jesień 2023

Bieszczady – jesień 2023

Jesienne Bieszczady, chodź nie pokazały się nam w swojej najpiękniejszej złotej odsłonie i tak było mnóstwo tematów do sfotografowania.
Za to dopisały jesienne mgły, cudowne potoczki, a nawet doga mleczna.
Moje spojrzenie na fotografię całkowicie zmieniło się !!!!
Dziękuję bardzo i do zobaczenia 📸

Agnieszka G


Nie ma złej pogody na fotografowanie, są źle przygotowani fotografujący.
Wymagające kondycyjnie (bardzo dużo czasu w terenie) i pozwalające poszerzyć swoją wiedzę na temat fotografii przyrodniczej.

Słowiński Park Narodowy – jesień 2023