Warsztaty fotograficzne

Chcesz wybrać się w najpiękniejsze miejsca dzikiej Polski
by pod czujnym okiem specjalisty rozwinąć swoje umiejętności fotografa?
Poznać innych pozytywnie zakręconych ludzi,
przeżyć weekend, który da Ci wiedzę oraz mnóstwo pozytywnej energii do dalszych działań w terenie?


warsztaty fotograficzne w Polsce – wiosna 2024

linki już są aktywne
wcześniejsza możliwość zapisów dotyczyła (w kolejności zapisywania się):
– posiadaczy specjalnych voucherów
– uczestników wcześniejszych warsztatów
– subskrybentów Newsletteru

Obecnie jest już komplet na wszystkie podane terminy

Zachęcam do zapisywania się na listę rezerwową (bez zobowiązań).
W przypadku, gdy zwolni się jakieś miejsce – osoby z listy rezerwowej będą miały pierwszeństwo decyzji, czy nadal są zainteresowane wybranym terminem.

Biebrza 16-19.04
weekendowa Biebrza 19-21.04
Biebrza 24-27.04
Góry Izerskie 12-15.05
Puszcza Białowieska 17-20.05
Suwalszczyzna 23-26.05
Słowiński Park Narodowy 5-8.06


Zapraszam do subskrypcji newslettera
(oferta i możliwość zapisów przychodzi wcześniej)krótkie fotorelacje z warsztatów fotograficznych

grudzień 2023 – warsztaty już wkrótce
grudzień 2023 – fotorelacja z warsztatów
październik 2023 – fotorelacja z warsztatów
wrzesień/październik 2023 – fotorelacja z warsztatów
październik 2023 – fotorelacja z warsztatów
październik 2023 – fotorelacja z warsztatów
kwiecień 2023 – fotorelacja z warsztatów
maj 2023 – fotorelacja z warsztatów
maj i czerwiec 2023 – fotorelacja z warsztatów
październik 2022 – fotorelacja z warsztatów
październik 2022 – fotorelacja z warsztatów
październik 2022 – fotorelacja z warsztatów
kwiecień / maj 2022 – fotorelacja z warsztatów
maj 2022 – fotorelacja z warsztatów
maj 2022 – fotorelacja z warsztatów

skrót – wybrane relacje z dotychczasowych warsztatów fotograficznych

więcej na stronie:

Bombowe warsztaty pod okiem zakręconej na piękne widoki i bardzo pozytywnej prowadzącej. Nie tracimy czasu na sen, za to mamy nieograniczony czas na foto, nikt nie poganiał „no już chodźmy…”. Każdy mógł się „wypstrykać” do woli, aby później móc wspólnie omówić swoje wypociny. Możliwość poznania wspaniałych ludzi, których łączą wspólne zainteresowania. Wspaniała dawka wiedzy. Kiedy kolejne???

Janusz Ślubowski


Kasia znalazła swój własny sposób na prowadzenie warsztatów, do których zresztą bardzo sumiennie się przygotowuje. Przed wyjazdem konsultuje z uczestnikami program, ale też chce wiedzieć jak najwięcej na temat naszych fotograficznych doświadczeń, upodobań, używanego sprzętu, a także… aktualnej kondycji i stanu zdrowia. 

Co ważne, spotkania odbywają się w kameralnych kilkuosobowych grupach, więc nie stoisz w rządku obok 15 fotografujących, ani nie musisz się obawiać, że inne osoby będą wchodzić ci w kadr. Dzięki małym grupom każdej osobie poświęca maksimum czasu i zaangażowania. 

Do tego otrzymujesz dawkę solidnej wiedzy z zakresu fotografii krajobrazowej, okraszonej uśmiechem i licznymi anegdotami. Każde wyjście z Kasią w plener to nie tylko nauka i wielka frajda, ale także lekcja pokory i szacunku dla Natury.    

Zdecydowanie polecam! 
Piotr Kasperczak


Biebrza – magiczna kraina pełna niezwykłych krajobrazów, zwierząt, kwiatów. Planując podróż w te cudowne rejony trzeba postawić na dobrego przewodnika i mentora fotograficznego.
Gdy tylko dowiedziałem się o warsztatach organizowanych przez tak wszechstronną fotografkę jak Kasia, decyzja o wyjeździe zapadła w kilka chwil. Gdy tylko pojawiłem się na miejscu wiedziałem, że trafiłem we wspaniałe towarzystwo. Później poszło jeszcze bardziej z górki. Pobudka o 3, przegadana cała droga, dojazd na miejsce, wodery i w teren! Rześkie powietrze i niesamowite widoki szybko motywowały do działania. Kasia zawsze służyła radą i pomocą. Każdy miał dowolność kadru, zawsze mógł poprosić o pomoc, nie ważne czy fotografował makro, krajobraz, close-up, czy ptaszki. Trzeba także zauważyć, że warsztaty są przygotowywane na najwyższym poziomie. Wszystkie lokalizacje sprawdzone na kilka dni przed początkiem warsztatów. Niezależnie od pogody i miejsca było ciekawie i w pełni profesjonalnie. Po powrocie szybki przegląd zdjęć i znów w teren. To były bardzo intensywne dni w pełni poświęcone temu co na takim wyjeździe najważniejsze – fotografii. A to wszystko we wspaniałej, radosnej atmosferze, okraszonej mnóstwem humoru i przepełnionej fotograficznymi doświadczeniami. Więc jeśli poszukujecie warsztatów gdzie większość czasu spędzicie we wspaniałych, magicznych miejscach i będziecie uczyć się przez praktykę to serdecznie polecam!
Bartek Domagalski


Bardzo dobrze przygotowanie warsztaty fotograficzne w niezwykłe pięknych miejscach pomiędzy ciszą a gwarem ptaków. Tempo warsztatów tak jak lubię- wysokie- z maksymalnym wykorzystaniem każdej godziny dnia i nocy. Kameralna grupa zapewniła większą mobilność z punktu do punktu a czas jazdy wspólnym autem pozwolił na przedyskutowanie wątpliwości powstałych w trakcie pleneru. Wyżywienie we własnym zakresie w tym przypadku było dla mnie dużą zaletą. Polecam!
EwaR


Wyjątkowe, klimatyczne warsztaty, magiczny czas spędzony w gronie niesamowitych osób kochających przyrodę. Kasia otuliła nas swoją pasją, otwartością i stworzyła atmosferę niezwykle ciepłą. Oprócz dużej dawki wiedzy i praktycznych porad pokazała nam jak otworzyć się i spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy. Doświadczaliśmy emocji oraz inspiracji motywujących nas do dalszego działania. Bardzo profesjonalnie przygotowany wyjazd, dobrze przemyślany sposób wykorzystania czasu, miejsca idealnie dobrane do zastanej sytuacji. Zdecydowanie polecam.
Dorota


To nie były moje pierwsze warsztaty fotograficzne, gdyż mam za sobą już cztery (2 x indywidualne, 2 x grupowe), jednak pierwszy raz u Kasi… Mogłabym napisać, że były wspaniałe plenery fotograficzne, wykłady, omawianie zdjęć… Bo to było i wszystko profesjonalnie przygotowane. Dla mnie to też była nowość… Bo ja tego nie doświadczyłam na innych warsztatach. Ale te słowa i tak nie oddadzą tego, co chciałabym napisać w jednym zdaniu…to była prawdziwa uczta dla ciała i ducha.

Kasia jest wspaniałą kobietą zakochaną w przyrodzie. I tą wiedzą potrafi się dzielić.  Na warsztatach pomaga szukać kadrów, tłumaczy, jest niesamowicie cierpliwa. Wprowadza dużo pozytywnej energii.
Pierwszy raz po warsztatach czuję, że totalnie złapałam bakcyla… Ustaliłam sama ze sobą, że nie zawiodę Kasi i  pójdę w teren, będę ćwiczyła…

Myślę, że tego by chciała…Bo tylko wtedy, takie warsztaty mają sens…
Dziękuję Kasiu
Iza


Absolutnie profesjonalnie przygotowane, z ogromnym zaangażowaniem prowadzone zajęcia, wspaniała atmosfera. Już czekam na kolejne warsztaty, Dziękuję Kasiu!
Anka


Warsztaty w Białowieży z Kasią Gubrynowicz przekroczyły najśmielsze oczekiwania. To że będą to tematy technicznie trudne – fotografowanie „zabałaganionej” puszczy i dziko żyjących zwierząt, wiedziałem. Nie spodziewałem się jednak tak ogromnego szczęścia, żeby za każdym wyjściem spotykać czy to całe stada żubrów, czy pojedyncze osobniki. To nie tylko szczęście które Kasia przyciąga, ale jej doświadczenie i olbrzymia wiedza. To było niesamowite przeżycie, tak jak wizyty w Puszczy i Rezerwacie Ścisłym. Dziękuję i polecam zwłaszcza fotografom, którzy szukają na swojej drodze nowych wyzwań, we mnie te warsztaty otwarły potrzebę jeszcze głębszego wejścia w leśne tematy fotograficzne. Dziękuję za to Kasi i całej grupie – to była czysta przyjemność!
Piotr, www.piotrwyrzykowski.pl


Przeogromna wiedza, fantastyczna atmosfera a przede wszystkim inspiracje i nowe spojrzenie na las do tego puszczańskie emocję i niesamowita ETYKA, a to wszystko u Kasi z przeogromnym leśnym serduchem. Myślę , że to dopiero początek mojej przygody z warsztatami u Kasi 😉
Czekam na kolejne zapisy. DZIĘKUJĘ
Agnieszka


Puszcza Białowieska – jesień 2022

Tropienie żubrów i ich podchodzenie? Było. Ale to nie było safari. Marsz przez ostępy Puszczy Białowieskiej w blasku księżyca? Było. Ale to nie był rajd na orientację. Pasaże przez jesienny las, pełen wykrotów, zwalonych pni oraz rozległe łąki? Było. Ale to nie była turystyka krajoznawcza. To były tylko elementy scenerii, tylko wyrafinowane didaskalia. Bo wyjazd z Kasią Grubrynowicz to przede wszystkim warsztaty fotograficzne, przygoda ze światłem, bezkompromisowa terenowa lekcja poszukiwania tematów, praktykowanie sztuki artystycznego wyboru i ćwiczenie technicznej realizacji kadrów. Bezkompromisowa, bo prowadząca zajęcia „na pełen regulator” angażuje się i angażuje uczestników w zajęcia, jest perfekcyjna i w organizacji, i w… improwizacji, nie odpuszcza i potrafi wycisnąć wszystko i z okoliczności, i z fotograficznych umiejętności uczestników.
Krzysztof


W ankiecie przed warsztatami „czego oczekujesz” napisałem: jak najwięcej się nauczyć i poznać pozytywnie zakręconych ludzi. Warsztaty spełniły moje oczekiwania w dwójnasób, a do tego ludzie byli serdeczni i bardzo przyjaźni. Jeszcze raz wielkie dzięki, nie mogę doczekać się kolejnych fotograficznych spotkań na twoich warsztatach. Kasiu wspaniała robota!
Gerard Grossmann


Bieszczady? Wspaniale przygotowane i zrealizowane warsztaty. Przepiękne miejsca, świetni kompani. Kasiu dziękuję!!!
Zdecydowanie za szybko minął ten czas.
Anka


Warsztaty z Kasią Gubrynowicz są rewelacyjne! Oprócz możliwości uchwycenia kadrów z najpiękniejszych miejsc w Polsce i cieszenia się robieniem tych zdjęć bez napięcia i pośpiechu, otrzymuje się solidną dawkę wiedzy teoretycznej na temat fotografii przyrodniczej i jej zasad. Wysublimowany gust fotograficzny prowadzącej pozwala uczestnikom wchodzić na coraz wyższy poziom we własnym fotografowaniu, a akcje typu “a chodźcie tu skręcimy i zobaczymy co jest” tworzy niepowtarzalną atmosferę stałej niespodzianki :).

Agnieszka D.


Warsztaty z Kasią to wspaniałe doświadczenie. Jest twórczo, jest czas na eksperymenty, inne spojrzenie na kadr. Wszystko w przyjaznej, łagodnej atmosferze, co ma ogromne znaczenie. Jest czas i przestrzeń na szukanie własnej, fotograficznej drogi. Wszystko to przeplatane rozmowami o fotografii. Kasia pomaga, wskazuje ścieżki a jednocześnie nie narzuca swojej wizji. Zdecydowanie warto.
Paulina Siewierska


Cudownie spędzony czas! Kasia jest wspaniałym nauczycielem z otwartym umysłem, otwarta na nasze postrzeganie świata. To bardzo twórcze warsztaty, Kasia daje wskazówki, przekazuje ogrom wiedzy. Wszystko w przyjaznej i radosnej atmosferze. Bardzo polecam i to na pewno nie moje ostatnie warsztaty!


Warsztaty z Kasią to jedne z najlepszych, na jakich byłam. Wszędzie byliśmy na czas, nie było pośpiechu i nerwowości. Pełny komfort fotografowania i bycia w pięknych okolicznościach przyrody. Na pewno powtórzę!
B. S.


Istnieje możliwość uzgodnienia prywatnych warsztatów fotograficznych w terenie w innym miejscu i innym terminie.

W celu uzgodnienia ceny i terminu dłuższych lub krótszych warsztatów fotograficznych
(kilkugodzinnych, jednodniowych, kilkudniowych), a także dla większej liczby uczestników – zapraszam do kontaktu: [email protected] .